kampania 2019

Gorlice – dzieje się …

By 20 grudnia 2019 No Comments

KAMPANIA SPOŁECZNA ,,NO PROMIL – NO PROBLEM”

W dniu 18 grudnia 2019 r. w ramach kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM odbył się happening uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorlicach przy współpracy z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Głównym założeniem akcji jest ograniczenie liczby osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz podkreślenie roli pasażerów i innych osób, aby nie wahali się reagować w sytuacjach, gdy widzą, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy. Takie zachowanie pozwoli zapobiec wielu wypadkom i ludzkim dramatom.

Uczniowie przemaszerowali ulicami miasta, rozdawali profilaktyczne ulotki i słodycze wyrażając swój sprzeciw wobec nietrzeźwości za kierownicą.

Policjanci przeprowadzili z młodzieżą szkolenie na temat ,,Bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Uczniowie mieli okazję obserwacji praktycznych działań Policji wobec kierujących: zatrzymywanie do kontroli czy badanie alkomatem.

W warsztatach profilaktycznych prowadzonych przy współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną ,,Smaki życia – debata o dopalaczach” wzięli udział uczniowie klasy ósmej.

Dziękujemy za współpracę w zakresie bezpieczeństwa uczniów Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Udział uczniów w działaniach profilaktycznych kampanii ,,NO Promil – NO Problem” będzie miał wpływ na kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi w dorosłym życiu.